یشنهاد ۹ میلیارد دلاری چین برای خرید بازی کلش اف کلنز

 

یک شرکت چینی به نام  Tencent Holdings جدیدا پیشنهادی ۹ میلیاردی را جهت خرید بازی کلش اف کلنز به سوپرسل داده است، این شرکت مستقر در «شین زن» که درآمد سالانه‌اش بیش از ۱۰۲ میلیارد دلار می باشد طبق خبر های منتشر شده در حال مذاکره با کمپانی فنلاندی «سوپرسل» است تا بتواند بازی پرطرفدار کلش اف کلنز را از آن خود کند.

شرکت Tencent اولین بار نیست که پیشنهاد خرید کلش اف کلنز رو به سوپرسل می دهد چراکه به نوشته روزنامه وال استریت آنها چندین بار باهم مذاکره کرده و قیمت را تغییر داده‌اند که امروز صحبت از ۹ میلیارد دلار  شده است.

ارزش سهام شرکت تنسنت در بازار به بیش از ۳۶۰ میلیارد دلار می‌رسد و عمده سرمایه‌گذاری این کمپانی روی اینترنت و محصولات مرتبط با دنیای مجازی است. ۳ بازی از ۵ بازی محبوب چینی‌ها با داشتن هر کدام بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر برای این شرکت می باشد و بازی King of Glory شماره یک بازی‌ها در چین نیز متعلق به این کمپانی است.

ارزش سهام تنسنت در بازار به بیش از ۳۶۰ میلیارد دلار می‌رسد و عمده سرمایه‌گذاری این کمپانی روی اینترنت و محصولات مرتبط است. ۳ بازی از ۵ بازی محبوب چینی‌ها با داشتن هر کدام بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر از آنِ تنسنت است و بازی King of Glory شماره یک بازی‌ها در چین نیز متعلق به این کمپانی است.

شاید هدف چینی‌ها برای خرید کلش او کلنز گرفتن بازار پول‌سازی از روی گیم محبوب آسیایی‌ها است که درآمدزایی زیادی برای مالکین این بازی داشته است باشد ؟

باید دید آیا سوپرسل حاضر به فروش این بازی محبوب خواهد شد یا خیر؟